Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci jechać po drodze za tymi znakami, jeśli holujesz inny samochód osobowy?

Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci jechać po drodze za tymi znakami, jeśli holujesz inny samochód osobowy? 3 pkt.

Twoje postępy w nauce testów na prawo jazdy:

Pytania, na które odpowiedziałeś dobrze 0 Zobacz

Pytania dodane do powtórek 0 Zobacz

Pytania, na które źle odpowiedziałeś 0 Zobacz

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

- Odpowiedź b, ponieważ maksymalne dopuszczalne prędkości holowania innego samochodu osobowego wynoszą 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym, zgodnie z przepisem Art. 31 ust. 1 pkt 1.

Maksymalna dopuszczalna prędkość to 60 km/h, jeśli holujesz inny samochód osobowy.

Zgodnie z przepisami, jeśli holujesz inny samochód osobowy, maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem. Warto również pamiętać, że pojazd holowany musi być oznaczony trójkątem odblaskowym z tyłu po lewej stronie i mieć włączone światła pozycyjne w okresie niedostatecznej widoczności. Holowany pojazd powinien być również połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy.

    Art. 31. [Warunki i zakazy holowania]

    1. (art31ust1) Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

    1) (art31ust1pkt1) prędkość pojazdu holującego nie przekracza 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem;

    2) (art31ust1pkt2) pojazd holujący ma włączone światła mijania również w okresie dostatecznej widoczności;

    3) (art31ust1pkt3) w pojeździe holowanym znajduje się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że pojazd jest holowany w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim;

    4) (art31ust1pkt4) pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie;

    5) (art31ust1pkt5) pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

    6) (art31ust1pkt6) w pojeździe holowanym na połączeniu sztywnym jest sprawny co najmniej jeden układ hamulców, a w pojeździe holowanym na połączeniu giętkim - dwa układy;

    7) (art31ust1pkt7) odległość między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim, przy czym połączenie jest oznakowane na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzone w chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej; przepisu tego nie stosuje się w razie holowania pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

    2. (art31ust2) Zabrania się holowania:

    1) (art31ust2pkt1) pojazdu o niesprawnym układzie kierowniczym lub o niesprawnych hamulcach, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę ich użycia;

    2) (art31ust2pkt2) pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony;

    3) (art31ust2pkt3) więcej niż jednego pojazdu, z wyjątkiem pojazdu członowego;

    4) (art31ust2pkt4) pojazdem z przyczepą (naczepą);

    5) (art31ust2pkt5) na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych.

    3. (art31ust3) W razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców, rzeczywista masa całkowita pojazdu holowanego nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego.

Art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.) oraz § 58 ust. 3 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz.1393, z późn. zm.)

Brak znajomości ustawowych obowiązków może prowadzić do podejmowania przez kierowcę błędnych decyzji oraz zachowań niebezpiecznych i trudnych do przewidzenia dla innych uczestników ruchu.

    1. ustawa108 art31 art31ust1pkt1

    2. art58ust3[170]

Znajomość prędkości dozwolonych podczas holowania

Źródło pytania: Art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.) oraz § 58 ust. 3 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz.1393, z późn. zm.)

Podstawa prawna: art31ust1pkt1[108]|art58ust3[170]|

Kategorie pytań

To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2024 roku!

b,

Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.

Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:

Powyższa tabela przedstawia szczegółowe informacje dotyczące pytania z testów na prawo jazdy.
Id w bazie danych ministerstwa transportu id7780
Treść pytania Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci jechać po drodze za tymi znakami, jeśli holujesz inny samochód osobowy?
Odpowiedź A: 30 km/h,
Odpowiedź B: 60 km/h,
Odpowiedź C: 90 km/h.
Prawidłowa odpowiedź Odpowiedź b
Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie: B
Nazwa pliku z obrazkiem / filmem: 30133_2.png
Wartość punktowa: 3

Pytania testowe.

Posiadamy w bazie wszystkie 3996 pytań testowych aktualnych w 2024 roku!

Dodatkowe wyjaśnienie pytania z testów na prawo jazdy 2024:

Zgodnie z przepisami, jeśli holujesz inny samochód osobowy, maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem. Holowany pojazd musi być oznaczony trójkątem odblaskowym i mieć włączone światła pozycyjne w okresie niedostatecznej widoczności. Holowanie powinno odbywać się w sposób wykluczający odczepienie się pojazdu w czasie jazdy, a odległość między pojazdami powinna wynosić nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim. Przepis ten jednak nie dotyczy holowania pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Kolejne pytanie:

Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.

Komentarze kursantów:

Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.

Tłumaczenie pytania testowego na inne języki

Testy na prawo jazdy 2024 w języku polskim:


Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno Ci jechać po drodze za tymi znakami, jeśli holujesz inny samochód osobowy?

Testy na prawo jazdy 2024 w języku angielskim:


At what maximum speed are you allowed to drive on the road beyond these signs if you are hauling another passenger car?

Testy na prawo jazdy 2024 w języku niemieckim:


Mit welcher zulässigen Geschwindigkeit darf man auf der Straße hinter dem sichtbaren Verkehrszeichen fahren, wenn man einen anderen PKW abschleppt?

Podobne pytania testowe: