Czy w tej sytuacji masz prawo pojechać prosto przez skrzyżowanie? 3 pkt.
Dobrze!
Źle!
Zobacz ?? pytania z błędnymi tutaj
Wyjaśnienie tego pytania testowego:
- Odpowiedź nie, ponieważ obowiązuje nakaz jazdy w prawo za znakiem na najbliższym skrzyżowaniu.
W tej sytuacji nie masz prawa pojechać prosto przez skrzyżowanie.
Jeśli na skrzyżowaniu znajduje się znak C-2, to kierujący jest zobowiązany jechać w prawo za tym znakiem. Dlatego w tej sytuacji nie masz prawa pojechać prosto przez skrzyżowanie. Znak C-2 może być umieszczony zarówno na przedłużeniu osi drogi, jak i na samej jezdni. Obowiązuje on na najbliższym skrzyżowaniu lub w miejscu, gdzie można zmienić kierunek jazdy.
Art. 5. [Hierarchia dyrektyw]
1. (art5ust1) Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.
2. (art5ust2) Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.
3. (art5ust3) Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.
art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 20 czewca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.) w zw. z § 35 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.)
1. ustawa108 art5 art5ust1
2. art35ust1pkt2[170]
Znaki zakazu, nakazu
Źródło pytania: art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 20 czewca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.) w zw. z § 35 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.)
Podstawa prawna: art5ust1[108]|art35ust1pkt2[170]|
Kategorie pytań
To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2025 roku!
b,
Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.
Polecane szkolenia
Link do tego pytania z testów na prawo jazdy.
Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:
Id w bazie danych ministerstwa transportu | id8365 |
---|---|
Treść pytania | Czy w tej sytuacji masz prawo pojechać prosto przez skrzyżowanie? |
Odpowiedź typu: | TAK/NIE |
Prawidłowa odpowiedź | Odpowiedź n |
Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie: | B |
Nazwa pliku z obrazkiem / filmem: | PICT_165_Censored_1024x576.mp4 |
Wartość punktowa: | 3 |
Pytania testowe.
Posiadamy w bazie wszystkie 4009 pytań testowych aktualnych w 2025 roku!Dodatkowe wyjaśnienie pytania z testów na prawo jazdy 2025:
Jeśli na skrzyżowaniu znajduje się znak C-2, kierujący nie ma prawa jechać prosto przez skrzyżowanie. Znak ten zobowiązuje do jazdy w prawo za znakiem i może być umieszczony na przedłużeniu osi drogi lub na samej jezdni. Obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu lub w miejscu, gdzie występuje możliwość zmiany kierunku jazdy.
Kolejne pytanie:
Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.
Komentarze kursantów:
Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.
Tłumaczenie pytania testowego na inne języki
Testy na prawo jazdy 2025 w języku polskim:
Czy w tej sytuacji masz prawo pojechać prosto przez skrzyżowanie?
Testy na prawo jazdy 2025 w języku angielskim:
In this situation, do you have the right to drive straight ahead through the intersection?
Testy na prawo jazdy 2025 w języku niemieckim:
Darf man in dieser Situation geradeaus über die Kreuzung fahren?
Podobne pytania testowe:
- 8584) Czy w tej sytuacji, zamierzając jechać prosto przez skrzyżowanie, masz pierwszeństwo przed innymi uczestnikami ruchu drogowego?
Kategorie: B - 2254) Czy w tej sytuacji zmniejszenie prędkości jest uzasadnione?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3529) Zamierzasz skręcić w lewo. Czy na tym skrzyżowaniu masz pierwszeństwo przejazdu przed wjeżdżającym na nie pojazdem?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4358) Czy w tej sytuacji masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z lewej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 991) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o wypukłości jezdni zastosowanej w celu spowolnienia ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8467) Czy masz prawo wjechać na lewą część jezdni, aby upewnić się o możliwości wyprzedzania?
Kategorie: B - 3340) Którą z wymienionych czynności powinieneś wykonać, aby płynnie ruszyć z miejsca?
Kategorie: B, B1 - 8084) Czy w tej sytuacji zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem?
Kategorie: B - 3688) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zastosować się do znaku "STOP"?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8217) Czy w widocznej sytuacji masz prawo kontynuować jazdę przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka?
Kategorie: B - 3784) Jaka jest dopuszczalna minimalna głębokość bieżnika w oponie niewyposażonej we wskaźnik granicznego jej zużycia?
Kategorie: B, B1 - 6061) Czy ten znak poziomy oznacza obszar wyłączony z ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10037) Czy masz prawo prowadzić samochód osobowy z przyczepą lekką po drodze ekspresowej dwujezdniowej z prędkością 100 km/h?
Kategorie: B - 10369) Zamierzasz skręcić w prawo do bramy. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu?
Kategorie: B - 1710) Czy skręcając w lewo, wybrałeś właściwy tor jazdy?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6222) Czy w tej sytuacji masz prawo używać świateł drogowych?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6043) Czy na drodze za tym znakiem pionowym masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8644) Czy w widocznej sytuacji z tego pasa ruchu dopuszczalne jest tylko skręcanie w lewo na skrzyżowaniu?
Kategorie: B - 8957) Który z wymienionych czynników ma bezpośredni wpływ na drogę hamowania?
Kategorie: B - 11402) Czy za tym znakiem dozwolone jest wyprzedzanie rowerzysty?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6184) Czy z pasa ruchu, na którym się znajdujesz, masz prawo jechać na wprost?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1482) Czy w tej sytuacji wyprzedzanie jest zabronione?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 894) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w lewo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10989) Czy wolno samochodem ciężarowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa przewozić dziecko do lat trzech niezabezpieczone pasami bezpieczeństwa i fotelikiem bezpieczeństwa?
Kategorie: B, C, D - 6391) Ile maksymalnie osób, wliczając siebie, możesz przewozić, gdy masz prawo jazdy kategorii B?
Kategorie: B - 1891) Czy umieszczona pod znakiem zakazu tabliczka wskazuje długość odcinka jezdni, na którym zakaz obowiązuje?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6322) Czy zamierzając kierować pojazdem po zażyciu leków, powinieneś upewnić się, że nie mają one negatywnego wpływu na twój stan psychofizyczny?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 9213) Czy wyprzedzanie pojazdu wolnobieżnego poruszającego się na obszarze zabudowanym jest zabronione?
Kategorie: B - 2953) Kierujesz pojazdem na obszarze zabudowanym. Czy w tej sytuacji masz prawo wyprzedzić z prawej strony pojazd jadący przed Tobą?
Kategorie: A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1464) Czy bezpośrednio za tym znakiem masz prawo zatrzymać pojazd na poboczu, jeżeli nie utrudni to ruchu innych pojazdów?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4242) Czy w tej sytuacji po wyminięciu pojazdu masz prawo zmienić światła mijania na drogowe?
Kategorie: A, B, C, D, A1, A2, B1, C1, D1 - 3120) Czy w tej sytuacji następnym sygnałem będzie sygnał czerwony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7265) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o zbliżaniu się do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10754) Czy w przedstawionej sytuacji obowiązany jesteś zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10886) Jakie dokumenty masz obowiązek mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu podczas kontroli drogowej?
Kategorie: B, B1 - 11028) Chcesz przewieźć dziecko na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w przednią poduszkę dla pasażera, która jest aktywna. W jaki sposób możesz to zrobić?
Kategorie: B, B1 - 6264) Czy w tej sytuacji, skręcając w lewo, masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2381) Czy w tej sytuacji masz pierwszeństwo przed pieszymi?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7447) Która z wymienionych czynności jest zabroniona podczas kierowania pojazdem?
Kategorie: B, B1 - 8074) Czy jadąc na wprost zbliżysz się do miejsca, w którym rozpoczyna się ruch dwukierunkowy?
Kategorie: B - 10070) Jakie czynniki wpływają na poprawę pola widzenia?
Kategorie: B - 6367) Kiedy, w tej sytuacji, wolno Ci powrócić na prawy pas ruchu, po wykonaniu manewru wyprzedzania?
Kategorie: B, B1 - 10045) Z jaką prędkością masz prawo poruszać się kierując samochodem osobowym z przyczepą lekką po autostradzie?
Kategorie: B - 12714) Czy za tym znakiem należy spodziewać się trzech niebezpiecznych zakrętów, z których wszystkie mogą być w lewo?
Kategorie: B - 7290) Czy w tej sytuacji wolno Ci skręcić w lewo z zajmowanego pasa ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7292) Czy z zajmowanego obecnie pasa ruchu wolno Ci skręcić w lewo na najbliższym skrzyżowaniu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 900287676) Czy jadąc zgodnie ze strzałką masz obowiązak włączyć kierunkowskaz?
Kategorie: A, B - 988) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o poprzecznej nierówności jezdni?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 612) Skręcasz w lewo na skrzyżowaniu. Czy po wjechaniu na jezdnię poprzeczną znaki poziome pozwalają Ci zająć pas ruchu przy prawej krawędzi jezdni?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 13175) Czy postój pojazdu bezpośrednio za widocznym słupkiem wskaźnikowym jest dozwolony?
Kategorie: B - 7373) Czy masz prawo ruszyć, gdy piesi wejdą na chodnik?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6448) Jakiego sygnału dźwiękowego możesz używać w pojeździe samochodowym?
Kategorie: B, B1 - 7385) Czy po tej jezdni masz prawo jechać zajmując jej całą szerokość?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8388) Czy w widocznej sytuacji masz prawo zawrócić na najbliższym skrzyżowaniu?
Kategorie: B - 8323) Czy w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym masz obowiązek ostrzec kierującego pojazdem szynowym, jeżeli nie jest możliwie usunięcie pojazdu z tego przejazdu?
Kategorie: B - 4349) Czy masz prawo ominąć poprzedzający pojazd z lewej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7387) Czy na tej drodze dwukierunkowej wolno Ci zaparkować pojazd przy prawej krawędzi jezdni, bezpośrednio za przejściem dla pieszych?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10191) Czy w tej sytuacji masz prawo kontynuować jazdę lewym pasem ruchu, jeśli prawy pas jest wolny?
Kategorie: B - 1603) Czy w sytuacji, gdy wszystkie pasy do jazdy na wprost są wolne, masz obowiązek zająć lewy pas ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6355) Czego możesz spodziewać się na tak oznakowanej drodze?
Kategorie: B, B1 - 10160) Czy widoczny znak oznacza koniec autostrady?
Kategorie: B - 6031) Czy na drodze za tym znakiem możesz wyprzedzić pojazd uprzywilejowany?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10052) Czy kierując samochodem osobowym w tunelu o długości 600 m położonym w obszarze zabudowanym, masz obowiązek utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 50 metrów?
Kategorie: B - 7320) Czy w tej sytuacji wolno Ci przejechać na wprost przez skrzyżowanie bez zatrzymania się?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3512) Skręcasz w lewo. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7286) Czy umieszczona pod widocznym znakiem tabliczka wskazuje rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6179) Czy na tym skrzyżowaniu możesz jechać prosto z lewego pasa ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7316) Czy w tej sytuacji wolno Ci wjeżdżać na widoczną z lewej strony powierzchnię jezdni?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7413) Czy w tej sytuacji masz prawo wyprzedzić autobus?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10472) Czy w tej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: B - 7247) Czy w tej sytuacji na obszarze zabudowanym masz obowiązek umożliwić włączenie się do ruchu autobusowi, jeśli kierujący nim sygnalizuje taki zamiar?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6414) Czy masz prawo kierować samochodem osobowym, posiadając prawo jazdy, którego termin ważności upłynął?
Kategorie: B - 1621) Czy masz prawo zaparkować w tym miejscu na moście?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1413) Czy w tej sytuacji masz prawo kontynuować manewr wyprzedzania?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1336) Czy w tej sytuacji masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który nadjeżdża z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2911) Czy na tym pasie ruchu jazda jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8403) Czy w tej sytuacji zabrania się wjazdu na jezdnię za tym znakiem pionowym?
Kategorie: B - 10094) Czy w celu wydania międzynarodowego prawa jazdy powinieneś zgłosić się do wojewody?
Kategorie: B - 2478) W tej sytuacji silnik nie daje się uruchomić. Czy masz obowiązek podjąć próbę usunięcia pojazdu z torowiska?
Kategorie: B - 6257) Czy w tej sytuacji masz prawo użyć sygnału dźwiękowego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1660) Czy w tej sytuacji, powstrzymanie się od wyprzedzenia rowerzysty jest prawidłowe?
Kategorie: B - 2932) Zamierzasz skręcić w lewo. Czy masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z prawej strony?
Kategorie: A, B, T, AM, A1, A2, B1 - 1558) Czy w tej sytuacji wolno Ci jechać pojazdem z włączonymi światłami przeciwmgłowymi?
Kategorie: A, B, C, D, A1, A2, B1, C1, D1 - 6413) W jakim terminie masz obowiązek przeprowadzać okresowe badanie techniczne samochodu osobowego?
Kategorie: B - 10707) Czy kierujący zespołem pojazdów, który zatrzymał się na środku tej jezdni, zachował się prawidłowo wobec kierującego pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej ?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8592) Czy jadąc prosto przez to skrzyżowanie masz pierwszeństwo przed pojazdem z prawej strony?
Kategorie: B - 6133) Czy z tego pasa ruchu wolno Ci jechać na wprost?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10294) Kierujesz samochodem osobowym z przyczepą lekką. Czy wolno Ci wjechać na drogę za widocznym znakiem zakazu?
Kategorie: B - 2339) Czy wyprzedzając ten pojazd masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6100) Czy w tej sytuacji, skręcając w prawo, masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z lewej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6159) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się przed skrzyżowaniem, jeśli skręcasz w lewo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1111) Czy w tej sytuacji masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który nadjeżdża z lewej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1