Która z wymienionych awarii, uniemożliwia używanie samochodu osobowego w ruchu drogowym? 1 pkt.
Dobrze!
Źle!
Zobacz ?? pytania z błędnymi tutaj
Wyjaśnienie tego pytania testowego:
- Odpowiedź c, ponieważ sprawne światła hamowania są obowiązkowym wyposażeniem pojazdu i konieczne do informowania innych uczestników o hamowaniu, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.
Wymieniona awaria, która uniemożliwia używanie samochodu osobowego w ruchu drogowym, to niedziałające światła hamowania "stop".
Sprawne światła hamowania są obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu i zwiększają bezpieczeństwo na drodze informując innych uczestników o hamowaniu. Natomiast czujniki parkowania oraz klimatyzacja są opcjonalnym wyposażeniem pojazdu i nie wpływają na możliwość jego użytkowania w ruchu drogowym.
Art. 66. [Warunki techniczne pojazdów oraz ich wyposażenie; ogranicznik prędkości; blokada alkoholowa]
1. (art66ust1) Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
1) (art66ust1pkt1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;
2) (art66ust1pkt2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;
3) (art66ust1pkt3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych;
4) (art66ust1pkt4) nie powodowało niszczenia drogi;
5) (art66ust1pkt5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;
6) (art66ust1pkt6) nie powodowało zakłóceń radioelektrycznych w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.
1a. (art66ust1a) Autobus, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h.
1b. (art66ust1b) Przepis ust. 1a nie dotyczy pojazdu:
1) (art66ust1bpkt1) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywanego przez Służbę Celno-Skarbową, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Ochrony Państwa i jednostek ochrony przeciwpożarowej;
2) (art66ust1bpkt2) zabytkowego;
3) (art66ust1bpkt3) nierozwijającego, ze względów konstrukcyjnych, prędkości większej niż odpowiednio określone w ust. 1a;
4) (art66ust1bpkt4) używanego do prowadzenia badań naukowych na drogach;
5) (art66ust1bpkt5) przeznaczonego wyłącznie do robót publicznych na obszarach miejskich.
1c. (art66ust1c) Minister właściwy do spraw transportu, mając na uwadze szczególne zagrożenia występujące podczas przewozu towarów niebezpiecznych, może określić w drodze rozporządzenia niższe niż ustalone w ust. 1a wartości ustawień urządzeń ograniczających maksymalną prędkość pojazdów przewożących niektóre towary niebezpieczne.
1d. (art66ust1d) Pojazd silnikowy i pojazd szynowy może być wyposażony w blokadę alkoholową montowaną przez producenta urządzenia lub jego upoważnionego przedstawiciela.
1e. (art66ust1e) Kalibrację blokady alkoholowej wykonuje się co 12 miesięcy. Pierwszą kalibrację blokady alkoholowej wykonuje się przed montażem urządzenia w pojeździe.
1f. (art66ust1f) Producent urządzenia lub jego upoważniony przedstawiciel przeprowadza kalibrację blokady alkoholowej i wystawia dokument potwierdzający jej kalibrację.
1g. (art66ust1g) Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, wymagania funkcjonalne i wymogi techniczne blokady alkoholowej oraz wzór dokumentu potwierdzającego kalibrację blokady alkoholowej, uwzględniając dostępność rynkową takich urządzeń oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
2. (art66ust2) Urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie.
3. (art66ust3) Urządzenia służące do łączenia pojazdu ciągnącego z przyczepą powinny zapewnić bezpieczne ciągnięcie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej przewidzianej do ciągnięcia przez ten pojazd, uniemożliwić samoczynne odłączenie się przyczepy oraz zapewnić prawidłowe działanie świateł i hamulców, o ile przyczepa jest w nie wyposażona.
3a. (art66ust3a) Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:
1) (art66ust3apkt1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;
2) (art66ust3apkt2) (uchylony).
4. (art66ust4) Zabrania się:
1) (art66ust4pkt1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;
1a) (art66ust4pkt1a) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko;
2) (art66ust4pkt2) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych;
3) (art66ust4pkt3) umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;
4) (art66ust4pkt4) wyposażania pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia; nie dotyczy to pojazdów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej wykorzystywanych przez Służbę Celno-Skarbową i Służby Ochrony Państwa;
5) (art66ust4pkt5) wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne, o których mowa w ust. 3a pkt 1;
6) (art66ust4pkt6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:
a) (art66ust4pkt6lita) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,
b) (art66ust4pkt6litb) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.
4a. (art66ust4a) Przepis ust. 4 nie dotyczy pojazdu zabytkowego - w zakresie pkt 1-3, z zastrzeżeniem, że w przypadku pkt 3 obowiązuje zakaz korzystania z tych urządzeń podczas jazdy i postoju.
5. (art66ust5) Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrami właściwym do spraw wewnętrznych oraz Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.
5a. (art66ust5a) Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów wchodzących w skład kolejki turystycznej oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.
6. (art66ust6) Ministrowie Obrony Narodowej oraz właściwy do spraw wewnętrznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu określą, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
7. (art66ust7) Minister właściwy do spraw wewnętrznych, Minister Obrony Narodowej, minister właściwy do spraw finansów publicznych oraz Minister Sprawiedliwości, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu, określą, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej.
8. (art66ust8) W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 5-7, należy uwzględnić w szczególności:
1) (art66ust8pkt1) konieczność zapewnienia bezpiecznego korzystania z pojazdów;
2) (art66ust8pkt2) zapewnienie możliwie najmniejszego negatywnego wpływu pojazdów na środowisko;
3) (art66ust8pkt3) przepisy i porozumienia międzynarodowe dotyczące pojazdów, ich wyposażenia i części;
4) (art66ust8pkt4) przeznaczenie pojazdów oraz sposób ich wykorzystania.
9. 4 (art66ust9) Minister właściwy do spraw transportu, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw gospodarki oraz ministrem właściwym do spraw klimatu, kierując się względami technicznymi, zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego i wymogami ochrony środowiska oraz mając na celu zapobieganie nieprawidłowościom w obrocie przedmiotami wyposażenia i częściami wymontowanymi z pojazdów, określi, w drodze rozporządzenia, wykaz przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko.
Art. 66 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.).
Używanie niesprawnego pojazdu zagraża bezpieczeństwu i porządku ruchu na drogach
1. ustawa108 art66 art66ust1i2pkt1
Znajomość wiedzy w zakresie aspektów mechanicznych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze
Źródło pytania: Art. 66 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.).
Podstawa prawna: art66ust1i2pkt1[108]|
Kategorie pytań
To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2025 roku!
b,
Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.
Polecane szkolenia
Link do tego pytania z testów na prawo jazdy.
Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:
Id w bazie danych ministerstwa transportu | id4592 |
---|---|
Treść pytania | Która z wymienionych awarii, uniemożliwia używanie samochodu osobowego w ruchu drogowym? |
Odpowiedź A: | Niedziałające czujniki parkowania. |
Odpowiedź B: | Niedziałająca klimatyzacja. |
Odpowiedź C: | Niedziałające światła hamowania "stop". |
Prawidłowa odpowiedź | Odpowiedź c |
Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie: | B |
Nazwa pliku z obrazkiem / filmem: | |
Wartość punktowa: | 1 |
Pytania testowe.
Posiadamy w bazie wszystkie 4009 pytań testowych aktualnych w 2025 roku!Dodatkowe wyjaśnienie pytania z testów na prawo jazdy 2025:
Niedziałające światła hamowania "stop" to jedna z awarii, która uniemożliwia używanie samochodu osobowego w ruchu drogowym. Sprawne światła hamowania są niezbędne dla bezpieczeństwa na drodze. Czujniki parkowania i klimatyzacja, natomiast, nie mają takiego wpływu na możliwość jazdy pojazdem.
Kolejne pytanie:
Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.
Komentarze kursantów:
Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.
Tłumaczenie pytania testowego na inne języki
Testy na prawo jazdy 2025 w języku polskim:
Która z wymienionych awarii, uniemożliwia używanie samochodu osobowego w ruchu drogowym?
Testy na prawo jazdy 2025 w języku angielskim:
Which of the listed emergencies makes it impossible to use a passenger car in road traffic?
Testy na prawo jazdy 2025 w języku niemieckim:
Welche der genannten Pannen verhindern die PKW-Nutzung im Straßenverkehr?
Podobne pytania testowe:
- 9105) Po zapaleniu się której z widocznych na ilustracji lampek kontrolnych należy się niezwłocznie zatrzymać i usunąć usterkę?
Kategorie: B - 7396) Czy niezwłocznie po zmianie pasa ruchu masz obowiązek wyłączyć kierunkowskaz?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2420) Czy w tej sytuacji wolno Ci opuścić miejsce zdarzenia, bo uznałeś, że sprawca wypadku udzieli pomocy poszkodowanemu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10060) Poruszasz się autostradą i zamierzasz ją opuścić. W którym miejscu rozpoczniesz hamowanie przed zjazdem z autostrady?
Kategorie: B - 7426) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać pojazd przed przejściem dla pieszych?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8477) Czy w przedstawionej sytuacji wjeżdżasz na drogę ekspresową?
Kategorie: B - 3130) Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6182) Czy z pasa ruchu, na którym się znajdujesz, dozwolone jest skręcanie w prawo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1877) W jaki sposób wolno Ci przewozić ładunek w przyczepie ciągniętej przez samochód osobowy?
Kategorie: B - 8365) Czy w tej sytuacji masz prawo pojechać prosto przez skrzyżowanie?
Kategorie: B - 4208) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego, wyposażonego w zapory lub półzapory?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2392) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się, aby umożliwić przejazd osobie niepełnosprawnej?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2921) Zamierzasz skręcić w lewo. Czy masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z lewej strony?
Kategorie: A, B, T, AM, A1, A2, B1 - 10965) Jak postąpi policjant, jeżeli podczas kontroli drogowej ujawni, że przewoziłeś o dwie osoby więcej niż liczba miejsc w dowodzie rejestracyjnym samochodu osobowego, ale było to związane z ratowaniem ludzkiego życia?
Kategorie: B - 10042) Kierujesz samochodem osobowym. Z jaką maksymalnie dopuszczalną prędkością, masz prawo poruszać się na tej drodze za tym znakiem?
Kategorie: B - 2511) Czy za chwilę będzie dawany sygnał zakazujący wjazdu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7366) Czy w tej sytuacji nadawany sygnał świetlny oznacza, że podczas jazdy w lewo nie występuje kolizja z innymi uczestnikami ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4369) Który z wymienionych czynników ma wpływ na ograniczenie pola widzenia kierującego samochodem osobowym?
Kategorie: B - 8144) Czy w tej sytuacji masz prawo zmienić pas ruchu na prawy?
Kategorie: B - 10253) Czy w tej sytuacji masz prawo kontynuować jazdę lewym pasem ruchu?
Kategorie: B - 13123) Czy ten znak zezwala na wjazd do strefy czystego transportu pojazdem, który jest napędzany gazem ziemnym?
Kategorie: B - 2326) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3568) Czy w tej sytuacji powodujesz zagrożenie bezpieczeństwa na drodze?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7782) Zajmujesz prawy pas ruchu. Czy na skrzyżowaniu wolno Ci skręcić w prawo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 9979) Czy w przedstawionej sytuacji możesz skręcić w prawo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3695) Czy widoczne poziome znaki ostrzegawcze uprzedzają Cię o miejscu, w którym występuje lub może występować niebezpieczeństwo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 13079) Czy w tej sytuacji masz podstawy sądzić, że zmiana sygnałów świetlnych nadawanych przez sygnalizatory nastąpi w krótkim czasie?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8382) Czy w widocznej sytuacji masz prawo kontynuować jazdę bez zatrzymania się?
Kategorie: B - 10736) Czy masz obowiązek umożliwić zmianę pasa ruchu pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6446) Jaką funkcję w pojeździe samochodowym pełnią światła cofania?
Kategorie: B, B1 - 10053) Jaki odstęp należy zachować wyprzedzając motocyklistę?
Kategorie: B - 11315) Jakie zachowanie zwiększa ryzyko wpadnięcia w poślizg na oblodzonej nawierzchni jezdni?
Kategorie: B, B1 - 8062) Czy ten znak ostrzega, że zbliżasz się do skrzyżowania z wlotem drogi jednokierunkowej występującej z lewej strony?
Kategorie: B - 2492) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać pojazd?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6235) Czy w tej sytuacji, przed wyprzedzeniem rowerzysty, masz obowiązek użyć sygnału dźwiękowego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6081) Czy w tej sytuacji wolno Ci wjechać na skrzyżowanie?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3417) Czy wolno Ci zatrzymać pojazd na jezdni bezpośrednio za widocznym skrzyżowaniem?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6226) Czy obowiązek używania świateł mijania w pojeździe dotyczy tylko okresu zimowego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6117) Czy jadąc na wprost masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z kierunku przeciwnego, skręcającym w lewo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6360) Czy w czasie jazdy w nocy masz obowiązek zwiększyć uwagę?
Kategorie: B, B1 - 7229) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6094) Czy włączając się do ruchu masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się poza przejściem dla pieszych?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4211) Czy w tym miejscu wolno Ci zawrócić?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2841) Czy ten znak zabrania Ci wyprzedzać motocykle jednośladowe?
Kategorie: A, B, C, D, A1, A2, B1, C1, D1 - 6404) Którą z tych czynności ma obowiązek wykonać uczestnik wypadku drogowego, w którym są ranni?
Kategorie: B, B1 - 6357) Jak powinieneś się zachować wjeżdżając na odcinek drogi pokryty kałużami?
Kategorie: B, B1 - 10531) Czy w tej sytuacji należy sygnalizować manewr wyprzedzania odpowiednim kierunkowskazem?
Kategorie: B - 6443) Jaki może być skutek nieprawidłowo ustawionych reflektorów świateł mijania?
Kategorie: B, B1 - 7460) Czy wolno Ci holować pojazd, którym kieruje osoba w stanie po użyciu alkoholu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 9434) Czy w przedstawionej sytuacji jadąc w lewo za widocznym znakiem opuścisz drogę z pierwszeństwem przejazdu?
Kategorie: B - 6101) Czy jadąc na wprost, masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z lewej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2936) Czy w tej sytuacji masz prawo kontynuować jazdę?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 480) Czy w tej sytuacji nadawany sygnał świetlny zezwala Ci na wjazd za sygnalizator?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 900208183) Czy jadąc zgodnie ze strzałką masz obowiązak włączyć kierunkowskaz?
Kategorie: A, B - 1339) Rozpoczynasz jazdę. Czy w tej sytuacji masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi widocznemu w lusterku?
Kategorie: B - 3235) Zamierzasz jechać na wprost. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6401) Którym z wymienionych zespołów pojazdów możesz kierować mając prawo jazdy kategorii B?
Kategorie: B - 2246) Czy w tej sytuacji masz prawo ominąć przeszkodę wykorzystując część jezdni przeznaczoną dla jadących z przeciwka?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2482) Czy w tej sytuacji masz obowiązek upewnić się, czy nie nadjeżdża tramwaj?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10212) Czy w tej sytuacji zamierzając wrócić na prawy pas masz obowiązek sygnalizować ten zamiar prawym kierunkowskazem?
Kategorie: B - 8515) Czy w widocznej sytuacji znajdujesz się na drodze z pierwszeństwem?
Kategorie: B - 3723) Który z wymienionych elementów stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu osobowego?
Kategorie: B - 8101) Czy w tej sytuacji masz prawo zatrzymać pojazd na poboczu?
Kategorie: B - 469) Czy w tej sytuacji powinieneś oczekiwać, że następnym sygnałem będzie światło zielone?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 901) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o zbliżaniu się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8122) Czy w przedstawionej sytuacji masz prawo najechać na linię ciągłą?
Kategorie: B - 4228) Czy widoczny na jezdni znak "stop" uprzedza o zbliżaniu się do drogi z pierwszeństwem przejazdu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1497) Zamierzasz wjechać na lewy pas ruchu. Czy masz pierwszeństwo przed pojazdami, które się nim poruszają?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 13086) Czy widoczny sygnał żółty zawsze oznacza zakaz wjazdu za sygnalizator?
Kategorie: B - 8414) Czy w widocznej sytuacji możesz wjechać na zwężony odcinek jezdni?
Kategorie: B - 7513) Czy jako właściciel pojazdu masz obowiązek wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzyłeś pojazd do kierowania lub używania w określonym czasie?
Kategorie: B, B1 - 1018) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają na jezdnię lub przez nią przejeżdżają?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6364) Jakiego zachowania powinieneś unikać podczas jazdy w takich warunkach drogowych?
Kategorie: B, B1 - 9330) Czy w przedstawionej sytuacji sygnał zielony zwalnia Cię z konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejściu dla pieszych?
Kategorie: B - 1400) Czy w tej sytuacji wolno Ci wyprzedzić pojazd z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1510) Czy w tym miejscu wolno Ci zmienić pas ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3459) Czy w tej sytuacji masz obowiązek obserwować zachowanie pieszych?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8471) Czy w widocznej sytuacji masz prawo zmienić pas ruchu na lewy z zachowaniem szczególnej ostrożności?
Kategorie: B - 7407) Czy w tej sytuacji masz prawo wyprzedzić pojazd, który jedzie przed Tobą?
Kategorie: A, B, C, D, A1, A2, B1, C1, D1 - 13034) Czy w widocznej sytuacji z tego pasa ruchu dopuszczalne jest tylko skręcanie w lewo?
Kategorie: B - 10883) Co musisz zrobić gdy chcesz przewieźć trzyletnie dziecko na tylnym siedzeniu samochodu osobowego, na którym w urządzeniach przytrzymujących już siedzi dwoje dzieci i nie ma możliwości zainstalowania trzeciego urządzenia?
Kategorie: B - 10099) Jaki może być objaw pęknięcia przewodu hamulcowego w samochodzie osobowym?
Kategorie: B - 8573) Czy w tej sytuacji skręcając w lewo na skrzyżowaniu, masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony?
Kategorie: B - 3857) Do czego może doprowadzić zbyt mocne hamowanie samochodu osobowego niewyposażonego w system ABS?
Kategorie: B - 8494) Czy w tej sytuacji skręcając na skrzyżowaniu zgodnie ze znakiem poziomym masz obowiązek włączyć prawy kierunkowskaz?
Kategorie: B - 8276) Czy zbliżając się do tak oznaczonego skrzyżowania masz obowiązek zachowania szczególnej ostrożności?
Kategorie: B - 7262) Czy w przedstawionej sytuacji zbliżasz się do wielotorowego przejazdu kolejowego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1691) Czy w tej sytuacji wolno Ci zawrócić na widocznym skrzyżowaniu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2890) Czy w tej sytuacji wolno Ci zatrzymać pojazd przy prawym krawężniku?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6013) Czy ten znak ostrzega o możliwości poślizgu pojazdu spowodowanego zawilgoceniem jezdni?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3838) Czy w tej sytuacji masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, którego motorniczy sygnalizuje zamiar skrętu w lewo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1