Czy w tej sytuacji jesteś uprzedzany, że skręcając w prawo za znakiem wjedziesz na drogę bez przejazdu? 1 pkt.
Dobrze!
Źle!
Zobacz ?? pytania z błędnymi tutaj
Wyjaśnienie tego pytania testowego:
- Odpowiedź tak, ponieważ znak D-4b informuje, że skręcając w prawo za nim wjedziesz na drogę bez przejazdu.
Tak, jesteś uprzedzany, że skręcając w prawo za znakiem wjedziesz na drogę bez przejazdu.
Znak D-4b informuje kierowców, że droga za skrzyżowaniem po stronie wskazanej na znaku jest drogą bez przejazdu. Oznacza to, że skręcając w prawo za tym znakiem, nie będzie możliwości kontynuowania jazdy. Dlatego w tej sytuacji jesteś uprzedzany, że wjedziesz na drogę bez przejazdu.
Art. 7. [Znaki i sygnały obowiązujące w ruchu drogowym]
1. (art7ust1) Znaki i sygnały drogowe wyrażają ostrzeżenia, zakazy, nakazy lub informacje.
2. (art7ust2) Minister właściwy do spraw transportu i minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej, uwzględniając w szczególności konieczność dostosowania sygnałów drogowych do postanowień umów międzynarodowych, określi, w drodze rozporządzenia, znaki i sygnały obowiązujące w ruchu drogowym, ich znaczenie i zakres obowiązywania.
3. (art7ust3) Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych, uwzględniając konieczność zapewnienia czytelności i zrozumiałości znaków i sygnałów drogowych dla uczestników ruchu drogowego, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także warunki ich umieszczania na drogach.
§ 45 ust. 2 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.) w zw. z art. 7 ust.1 ustawy z dnia 20 czewca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.)
1. art45ust2[170]
2. ustawa108 art7 art7ust1
Znaki informacyjne, kierunku i miejscowości, uzupełniające
Źródło pytania: § 45 ust. 2 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393, z późn. zm.) w zw. z art. 7 ust.1 ustawy z dnia 20 czewca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.)
Podstawa prawna: art45ust2[170]|art7ust1[108]|
Kategorie pytań
To pytanie należy do kilku kategorii prawa jazdy z testów na prawo jazdy w 2025 roku!
b,
Obecnie uczysz się testów z kategorii B. Zmień kategorię tutaj.
Polecane szkolenia
Link do tego pytania z testów na prawo jazdy.
Szczegóły dotyczące tego pytania testowego:
Id w bazie danych ministerstwa transportu | id8479 |
---|---|
Treść pytania | Czy w tej sytuacji jesteś uprzedzany, że skręcając w prawo za znakiem wjedziesz na drogę bez przejazdu? |
Odpowiedź typu: | TAK/NIE |
Prawidłowa odpowiedź | Odpowiedź t |
Kategorie prawa jazdy do jakich należy to pytanie: | B |
Nazwa pliku z obrazkiem / filmem: | PICT_134_1024x576.mp4 |
Wartość punktowa: | 1 |
Pytania testowe.
Posiadamy w bazie wszystkie 4009 pytań testowych aktualnych w 2025 roku!Dodatkowe wyjaśnienie pytania z testów na prawo jazdy 2025:
Znak D-4b informuje kierowców, że za skrzyżowaniem znajduje się droga bez przejazdu. Skręcając w prawo za tym znakiem, nie można kontynuować jazdy.
Kolejne pytanie:
Tu będą załadowane dynamicznie kolejne pytania aby załadować wcześniej obrazek/wideo.
Komentarze kursantów:
Już niedługo będziesz mógł skomentować pytanie. Zapytać innych użytkowników i prosić ich o pomoc.
Tłumaczenie pytania testowego na inne języki
Testy na prawo jazdy 2025 w języku polskim:
Czy w tej sytuacji jesteś uprzedzany, że skręcając w prawo za znakiem wjedziesz na drogę bez przejazdu?
Testy na prawo jazdy 2025 w języku angielskim:
In this situation, are you warned that turning right beyond the sign you will run into a dead-end road?
Testy na prawo jazdy 2025 w języku niemieckim:
Werden Sie in dieser Situation gewarnt, dass Sie beim Rechtsabbiegen hinter dem Zeichen in eine Sackgasse gelangen?
Podobne pytania testowe:
- 1699) Czy skręcając w lewo na tym skrzyżowaniu zachowałeś właściwy tor jazdy?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10314) Czy w tej sytuacji masz obowiązek umożliwić pasażerom opuszczenie tramwaju, który zatrzymał się na przystanku?
Kategorie: B - 2025) Jaki jest cel stosowania układu ASR w samochodzie osobowym?
Kategorie: B - 7429) Czy w tej sytuacji masz obowiązek uważnie obserwować zachowanie rowerzysty?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3187) Czy zażycie przez prowadzącego pojazd niewielkiej ilości narkotyku wpływa na poprawę zdolności do prawidłowej oceny ryzyka na drodze?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2480) Czy zbliżając się do przejazdu tramwajowego, masz obowiązek być przygotowany do zatrzymania pojazdu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3040) Czy ten znak oznacza wyjazd z obszaru zabudowanego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10709) Czy kierujący pojazdami w sposób właściwy umożliwili swobodny przejazd pojazdu uprzywilejowanego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6307) Czy masz obowiązek odpowiednio sygnalizować postój uszkodzonego pojazdu na powierzchni wyłączonej z ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 9310) Czy w przedstawionej sytuacji za widocznym znakiem ostrzegawczym musisz zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: B - 8595) Czy skręcając w lewo na tym skrzyżowaniu należy zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: B - 13321) Jaki odstęp należy utrzymać od poprzedzającego pojazdu w tej sytuacji?
Kategorie: B - 1368) Czy możesz skorzystać z tej drogi, chcąc wjechać do myjni?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 9443) Czy widoczny w przedstawionej sytuacji znak "Stop" wyznacza dokładne miejsce wymaganego zatrzymania pojazdu przed wjazdem na skrzyżowanie?
Kategorie: B - 6148) Czy w tej sytuacji masz prawo rozpocząć jazdę?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3135) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zastosować się do sygnału osoby kierującej ruchem?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7282) Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzyście?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2458) Czy w przedstawionej sytuacji wolno Ci wjechać na widoczny przejazd kolejowy, jeżeli czerwone światło już zgasło, ale półzapory nie zostały jeszcze całkowicie podniesione?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10532) Czy w tej sytuacji należy zatrzymać się przed sygnalizatorem?
Kategorie: B - 7310) Czy na tym skrzyżowaniu wolno Ci skręcić tylko w lewo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10503) Czy w tej sytuacji jesteś informowany o zbliżaniu się do punktu poboru opłat za przejazd autostradą?
Kategorie: B - 6362) Kiedy masz obowiązek przełączyć światła drogowe na światła mijania?
Kategorie: B, B1 - 7339) Zamierzasz skręcić w prawo. Czy masz pierwszeństwo przed pojazdami jadącymi drogą poprzeczną?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8246) Czy w dzień zabronione jest ostrzeganie światłami drogowymi, jeżeli może spowodować to oślepienie innych kierujących?
Kategorie: B - 8180) Czy na tej drodze poza obszarem zabudowanym dopuszcza się wyprzedzanie pojazdu silnikowego z prawej strony?
Kategorie: B - 3686) Zamierzasz kontynuować jazdę widoczną drogą. Czy wjeżdżając na nią jesteś obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującym, którzy się nią poruszają?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3126) Czy w tej sytuacji skręcanie w prawo jest zabronione nawet wtedy, gdy nie utrudni to poruszania się innym uczestnikom ruchu drogowego?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6188) Czy możesz wyprzedzać bez upewnienia się o możliwości wykonania tego manewru?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8562) Czy w przedstawionej sytuacji masz pierwszeństwo przed pojazdem z lewej strony?
Kategorie: B - 3125) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać pojazd?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8367) Czy w tej sytuacji, skręcając w prawo, możesz wjechać na skrzyżowanie bez zatrzymania?
Kategorie: B - 7137) Czy jadąc samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej 3 tony możesz skręcić w prawo za tym znakiem?
Kategorie: B, B1 - 10352) Kierujesz samochodem osobowym z przymocowanymi rowerami na dachu o łącznej wysokości 2,6 metra. Czy możesz bezpiecznie dla ładunku kontynuować jazdę na wprost?
Kategorie: B - 6232) Czy w tej sytuacji powinieneś zastosować zasadę ograniczonego zaufania?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 475) Czy w tej sytuacji wolno Ci skręcić w prawo bez zatrzymania się przed sygnalizatorem?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8359) Czy w tej sytuacji dozwolone jest zawracanie na skrzyżowaniu?
Kategorie: B - 2328) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8285) Czy skręcając w prawo na tym skrzyżowaniu jesteś zobowiązany do zatrzymania się przed sygnalizatorem?
Kategorie: B - 872) Czy masz obowiązek zatrzymać się w wyznaczonym linią miejscu, nawet wtedy, gdy upewniłeś się, że drogą z pierwszeństwem przejazdu nie poruszają się inne pojazdy?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3072) Czy widoczny trójkątny znak poziomy uprzedza Cię o miejscu na drodze, w którym występuje lub może występować niebezpieczeństwo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6120) Czy w tej sytuacji możesz wjechać za sygnalizator, jeśli zatrzymanie wymagałoby gwałtownego hamowania?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10356) Czy zmieniając pas ruchu nieoznaczony znakami drogowymi jesteś zwolniony z sygnalizowania tego manewru odpowiednim kierunkowskazem?
Kategorie: B - 3134) Czy w tej sytuacji masz prawo przejechać przez skrzyżowanie na wprost?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1731) Czy planując opuszczenie tego skrzyżowania, zmieniłeś pas ruchu we właściwym momencie?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2990) Czy w tej sytuacji masz obowiązek pozostać na miejscu wypadku?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 13052) Na jakiej drodze obowiązuje kierującego zachowanie ściśle określonego minimalnego odstępu od pojazdu poprzedzającego?
Kategorie: B - 6218) Czy w czasie postoju pojazdu w nocy na nieoświetlonej jezdni masz obowiązek używać świateł pozycyjnych lub postojowych?
Kategorie: B, C, D, T, B1, C1, D1 - 11019) Jak długo pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, uprawnia do kierowania pojazdem?
Kategorie: A, B, C, D - 12786) Czy na najbliższym skrzyżowaniu musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z lewej strony?
Kategorie: B - 10700) Czy w przedstawionej sytuacji kierujący pojazdami zgodnie z przepisami umożliwili swobodny przejazd pojazdu uprzywilejowanego, tworząc tzw. "korytarz życia" ?
Kategorie: A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10068) Czy przejrzystość szyb ma wpływ na pole widzenia kierowcy?
Kategorie: B - 6237) Czy w tej sytuacji wjeżdżając na posesję masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2255) Czy w tej sytuacji właściwie przygotowujesz się do wymijania?
Kategorie: B, C, D, T, C1, D1 - 6354) Czego powinieneś się spodziewać skręcając na oblodzonym skrzyżowaniu?
Kategorie: B, B1 - 627) Czy w tym miejscu wolno Ci wjechać na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4388) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8995) Jak zmienia się droga hamowania pojazdu zależnie od wzrostu prędkości?
Kategorie: B - 6373) W jaki sposób ustawisz fotel kierowcy przed jazdą?
Kategorie: B - 7356) Zamierzasz skręcić w lewo, a kierujący pojazdem z przeciwka będzie jechać na wprost. Czy masz przed nim pierwszeństwo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 799) Czy w tej sytuacji, wykonując manewr omijania, masz obowiązek zatrzymać się w razie potrzeby?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7327) Czy w tej sytuacji wolno Ci wjechać za sygnalizator bez zatrzymania się?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8584) Czy w tej sytuacji, zamierzając jechać prosto przez skrzyżowanie, masz pierwszeństwo przed innymi uczestnikami ruchu drogowego?
Kategorie: B - 2254) Czy w tej sytuacji zmniejszenie prędkości jest uzasadnione?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 3529) Zamierzasz skręcić w lewo. Czy na tym skrzyżowaniu masz pierwszeństwo przejazdu przed wjeżdżającym na nie pojazdem?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4358) Czy w tej sytuacji masz pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z lewej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 991) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o wypukłości jezdni zastosowanej w celu spowolnienia ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8467) Czy masz prawo wjechać na lewą część jezdni, aby upewnić się o możliwości wyprzedzania?
Kategorie: B - 3340) Którą z wymienionych czynności powinieneś wykonać, aby płynnie ruszyć z miejsca?
Kategorie: B, B1 - 8084) Czy w tej sytuacji zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem?
Kategorie: B - 3688) Czy w tej sytuacji masz obowiązek zastosować się do znaku "STOP"?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8217) Czy w widocznej sytuacji masz prawo kontynuować jazdę przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka?
Kategorie: B - 3784) Jaka jest dopuszczalna minimalna głębokość bieżnika w oponie niewyposażonej we wskaźnik granicznego jej zużycia?
Kategorie: B, B1 - 6061) Czy ten znak poziomy oznacza obszar wyłączony z ruchu?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10037) Czy masz prawo prowadzić samochód osobowy z przyczepą lekką po drodze ekspresowej dwujezdniowej z prędkością 100 km/h?
Kategorie: B - 10369) Zamierzasz skręcić w prawo do bramy. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu?
Kategorie: B - 1710) Czy skręcając w lewo, wybrałeś właściwy tor jazdy?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6222) Czy w tej sytuacji masz prawo używać świateł drogowych?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6043) Czy na drodze za tym znakiem pionowym masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 8644) Czy w widocznej sytuacji z tego pasa ruchu dopuszczalne jest tylko skręcanie w lewo na skrzyżowaniu?
Kategorie: B - 8957) Który z wymienionych czynników ma bezpośredni wpływ na drogę hamowania?
Kategorie: B - 11402) Czy za tym znakiem dozwolone jest wyprzedzanie rowerzysty?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6184) Czy z pasa ruchu, na którym się znajdujesz, masz prawo jechać na wprost?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1482) Czy w tej sytuacji wyprzedzanie jest zabronione?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 894) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w lewo?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10989) Czy wolno samochodem ciężarowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa przewozić dziecko do lat trzech niezabezpieczone pasami bezpieczeństwa i fotelikiem bezpieczeństwa?
Kategorie: B, C, D - 6391) Ile maksymalnie osób, wliczając siebie, możesz przewozić, gdy masz prawo jazdy kategorii B?
Kategorie: B - 1891) Czy umieszczona pod znakiem zakazu tabliczka wskazuje długość odcinka jezdni, na którym zakaz obowiązuje?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 6322) Czy zamierzając kierować pojazdem po zażyciu leków, powinieneś upewnić się, że nie mają one negatywnego wpływu na twój stan psychofizyczny?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 9213) Czy wyprzedzanie pojazdu wolnobieżnego poruszającego się na obszarze zabudowanym jest zabronione?
Kategorie: B - 2953) Kierujesz pojazdem na obszarze zabudowanym. Czy w tej sytuacji masz prawo wyprzedzić z prawej strony pojazd jadący przed Tobą?
Kategorie: A, B, C, D, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 1464) Czy bezpośrednio za tym znakiem masz prawo zatrzymać pojazd na poboczu, jeżeli nie utrudni to ruchu innych pojazdów?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 4242) Czy w tej sytuacji po wyminięciu pojazdu masz prawo zmienić światła mijania na drogowe?
Kategorie: A, B, C, D, A1, A2, B1, C1, D1 - 3120) Czy w tej sytuacji następnym sygnałem będzie sygnał czerwony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7265) Czy w przedstawionej sytuacji jesteś ostrzegany o zbliżaniu się do skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem z prawej strony?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10754) Czy w przedstawionej sytuacji obowiązany jesteś zachować szczególną ostrożność?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 10886) Jakie dokumenty masz obowiązek mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu podczas kontroli drogowej?
Kategorie: B, B1 - 11028) Chcesz przewieźć dziecko na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w przednią poduszkę dla pasażera, która jest aktywna. W jaki sposób możesz to zrobić?
Kategorie: B, B1 - 6264) Czy w tej sytuacji, skręcając w lewo, masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 2381) Czy w tej sytuacji masz pierwszeństwo przed pieszymi?
Kategorie: A, B, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - 7447) Która z wymienionych czynności jest zabroniona podczas kierowania pojazdem?
Kategorie: B, B1 - 8074) Czy jadąc na wprost zbliżysz się do miejsca, w którym rozpoczyna się ruch dwukierunkowy?
Kategorie: B