Kiedy powinieneś zaprzestać czynności reanimacyjnych osoby poszkodowanej w wypadku? 3 pkt.
Wyjaśnienie tego pytania testowego:
- Odpowiedź b, ponieważ działania reanimacyjne należy kontynuować do momentu stwierdzenia powrotu czynności życiowych u poszkodowanej osoby lub do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.
Powinieneś zaprzestać czynności reanimacyjnych osoby poszkodowanej w wypadku po przywróceniu czynności życiowych (tętno, oddech).
Jeśli osoba poszkodowana w wypadku odzyskała czynności życiowe, takie jak tętno i oddech, należy zaprzestać czynności reanimacyjnych. Jest to ważne, ponieważ kontynuowanie masażu serca i sztucznego oddychania może być niepotrzebne i nawet szkodliwe dla poszkodowanego. Jednak powinniśmy nadal monitorować stan poszkodowanego i być gotowi na ponowne rozpoczęcie czynności reanimacyjnych, jeśli wystąpi pogorszenie stanu zdrowia. Przywrócenie czynności życiowych to ważny wskaźnik, którego należy się trzymać podczas udzielania pierwszej pomocy.
Program szkolenia Zasady ratownictwa drogowego
Kształcenie umiejętności bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym
Dopiero po przywróceniu czynności życiowych (tętno, oddech) lub po przejęciu osoby poszkodowanej przez zespół ratownictwa medycznego. Nie ma dolnej ani górnej granicy czasu prowadzenia RKO. Działania prowadzimy do skutku lub do chwili przyjazdu zespołu ratowniczego.
1. programszkoleniazasadyratownictwadrogowego
Akcje ratunkowe
Źródło pytania: Program szkolenia Zasady ratownictwa drogowego
Podstawa prawna: programszkoleniazasadyratownictwadrogowego