pkt: 3
kat: B
25:00
15
pkt: 3
kat: B
25:00

Pytania podstawowe

1/20

Pytania specjalistyczne

0/12

Czas na zapoznanie się z pytaniem

15
Następne

24. Zatrzymałeś się przed przejściem dla pieszych. Czy masz również obowiązek zatrzymać się przed linią widoczną bezpośrednio za przejściem?

Następne

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

- Odpowiedź tak, ponieważ właśnie ta linia wyznacza miejsce warunkowego zatrzymania przed przejściem dla pieszych.

Podczas zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych, również trzeba zatrzymać się przed linią widoczną za przejściem.

Zgodnie z przepisami, gdy zatrzymujemy się przed przejściem dla pieszych, również musimy zatrzymać się przed linią widoczną umieszczoną bezpośrednio za tym przejściem. Jest to zgodne z oznakowaniem drogi, które wskazuje, że cały pojazd powinien być zatrzymany przed tą linią. Takie zatrzymanie jest ważne, aby umożliwić pieszym swobodne i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

§ 21 ust.1 pkt 1 i § 89 ust. 1 Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170 poz. 1393 z późn. zm.)

Brak znajomości znaków i sygnałów może prowadzić do podejmowania przez kierowcę błędnych decyzji oraz zachowań niebezpiecznych i trudnych do przewidzenia dla innych uczestników ruchu.

Tak, ponieważ właśnie ta linia wyznacza miejsce warunkowego zatrzymanie przed przejściem dla pieszych. Linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym.

    1. art21ust1pkt1iart89ust1[170]

Znajomość znaków i sygnałów drogowych

Źródło pytania: § 21 ust.1 pkt 1 i § 89 ust. 1 Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170 poz. 1393 z późn. zm.)

Podstawa prawna: art21ust1pkt1iart89ust1[170]|