pkt: 3
kat: B
25:00
15
W jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym, który ma wyczuwalne tętno, lecz nie oddycha?
pkt: 3
kat: B
25:00

Pytania podstawowe

1/20

Pytania specjalistyczne

0/12

Czas na zapoznanie się z pytaniem

15
Następne

11. W jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym, który ma wyczuwalne tętno, lecz nie oddycha?

Następne

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

- Odpowiedź c, ponieważ konieczne jest natychmiastowe udrożnienie dróg oddechowych oraz rozpoczęcie sztucznego oddychania, aby zapobiec śmierci poszkodowanego.

W sytuacji, gdy poszkodowany nie oddycha, należy udrożnić drogi oddechowe, a gdy to nie daje efektów, rozpocząć resuscytację.

Jeśli poszkodowany po wypadku drogowym ma wyczuwalne tętno, ale nie oddycha, oznacza to, że drogi oddechowe mogą być zablokowane. W takiej sytuacji należy natychmiast udrożnić drogi oddechowe, wykonując odpowiednie manewry, takie jak odgięcie głowy i uniesienie żuchwy. Jeśli to nie przyniesie efektów i poszkodowany nadal nie oddycha, należy natychmiast rozpocząć resuscytację, czyli sztuczne oddychanie i uciskanie klatki piersiowej w technice CPR, do czasu przybycia profesjonalnej pomocy medycznej.

Program szkolenia Zasady ratownictwa drogowego

Kształcenie umiejętności bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

    1. programszkoleniazasadyratownictwadrogowego

Akcje ratunkowe

Źródło pytania: Program szkolenia Zasady ratownictwa drogowego

Podstawa prawna: programszkoleniazasadyratownictwadrogowego