pkt: 3
kat: B
25:00
15
Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się?
pkt: 3
kat: B
25:00

Pytania podstawowe

1/20

Pytania specjalistyczne

0/12

Czas na zapoznanie się z pytaniem

15
Usuń reklamy Następne

21. Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się?

Usuń reklamy Następne

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

-Odpowiedź tak, ponieważ postawa osoby kierującej ruchem wskazuje na zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi, co oznacza konieczność zatrzymania się.

Poprawna odpowiedź to tak, ponieważ w tej sytuacji mamy do czynienia z osobą kierującą ruchem, która stoi przodem lub tyłem do nadjeżdżających pojazdów. Zgodnie z przepisami, takie zachowanie kierującego ruchem oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za tą osobą. Dla pieszych oznacza to zakaz wejścia na jezdnię. Oznacza to, że w tej sytuacji musimy się zatrzymać, ponieważ nie możemy kontynuować jazdy lub wejść na jezdnię.

W tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się.

W tej sytuacji musisz zatrzymać się, ponieważ postawa osoby kierującej ruchem zwróconej przodem lub tyłem do nadjeżdżających pojazdów oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie lub odcinek drogi za tą osobą. To samo dotyczy pieszych, którzy mają zakaz wejścia na jezdnię. Ten sygnał od osoby kierującej ruchem jest równoważny sygnalizacji świetlnej kolorze czerwonym.

art. 5 ust. 2 i art. 6 ust.1 pkt 1ustawy PRD §108 ust. 3 rozporządzenia ZSD

Znajomość i stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem na skrzyżowaniu oraz hierrarchii ich ważności eliminuje sytuacje zagrażające bezpieczeństwu ruchu i utrudniające ten ruch

    1. art5ust2iart6ust1pkt1ustawyprdart108ust3[170]

Znajomość hierarchii ważności dyspozycji w ruchu drogowym

Źródło pytania: art. 5 ust. 2 i art. 6 ust.1 pkt 1ustawy PRD §108 ust. 3 rozporządzenia ZSD

Podstawa prawna: art5ust2iart6ust1pkt1ustawyprdart108ust3[170]|