pkt: 2
kat: B
25:00
15
Czy po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, kierujący pojazdem powinien trzymać ręce na kierownicy?
pkt: 2
kat: B
25:00

Pytania podstawowe

1/20

Pytania specjalistyczne

0/12

Czas na zapoznanie się z pytaniem

15
Następne

20. Czy po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, kierujący pojazdem powinien trzymać ręce na kierownicy?

Następne

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

- Odpowiedź tak, ponieważ kierowca zatrzymany przez funkcjonariusza powinien pozostać w pojeździe i trzymać ręce na kierownicy, aby móc szybko reagować na polecenia i wskazówki policjanta.

Kierowca powinien trzymać ręce na kierownicy po zatrzymaniu pojazdu do kontroli.

Kierowca zatrzymany przez funkcjonariusza powinien pozostać w pojeździe i trzymać ręce na kierownicy. Do wszystkich poleceń i wskazówek policjanta należy się dostosować.

§ 18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego z późniejszymi zmianami.

Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego z późniejszymi zmianami.

    1. art18ust2pkt2rozporządzenieministrówinfrastrukturysprawwewnętrznychiadministracjizdnia30grudnia2002rwsprawiekontroliruchudrogowegozpóźniejszymizmianami

Obowiązki właściciela/posiadacza pojazdu, ubezpieczenia, wymagane dokumenty

Źródło pytania: § 18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego z późniejszymi zmianami.

Podstawa prawna: art18ust2pkt2rozporządzenieministrówinfrastrukturysprawwewnętrznychiadministracjizdnia30grudnia2002rwsprawiekontroliruchudrogowegozpóźniejszymizmianami