pkt: 1
kat: B
25:00
15
pkt: 1
kat: B
25:00

Pytania podstawowe

1/20

Pytania specjalistyczne

0/12

Czas na zapoznanie się z pytaniem

15
Następne

23. Czy po skręceniu w lewo, widoczne na jezdni poprzecznej oznakowanie poziome zabrania Ci przejechać na prawy skrajny pas ruchu?

Następne

Wyjaśnienie tego pytania testowego:

Odpowiedź nie, ponieważ po lewej stronie pasy ruchu rozdziela linia jednostronnie przekraczalna oznaczająca zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem.

Nie, oznakowanie poziome na jezdni nie zabrania przejazdu na prawy skrajny pas ruchu po skręcie w lewo.

Po skręceniu w lewo, oznakowanie poziome na jezdni nie zabrania Ci przejechać na prawy skrajny pas ruchu. Znak P-3 oznacza jednostronnie przekraczalną linię, która zabrania jedynie przejazdu przez tę linię z pasa ruchu położonego przy linii ciągłej, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na pas ruchu zajmowanym przed wyprzedzaniem.

§ 86 ust. 4 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170, poz. 1393, ze. zm.)

Brak wiedzy w zakresie znaczenia znaku poziomego P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" oraz ograniczeń z tym związanych może przyczynić się do utrudnienia ruch lub zakłócenia jego porządku

Nie, ponieważ po lewej stronie pasy ruchu rozdziela linia jednostronnie przekraczalna oznaczająca zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z wyjątkiem powrotu po wyprzedzaniu na położony przy linii przerywanej pas ruchu zajmowany przed wyprzedzaniem.

    1. art86ust4[170]

Znajomość znaczenia znaku poziomego P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" i ograniczeń z tym związanych

Źródło pytania: § 86 ust. 4 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170, poz. 1393, ze. zm.)

Podstawa prawna: art86ust4[170]|